Informasjonskapsler hjelper oss med å levere tjenester. Ved å bruke denne siden godtar du bruken av informasjonskapsler. Vi lagrer ikke personlige opplysninger. Les mer.

Pressen / Produkt- og servicenyheter / Atlas Copco introduserer nye hydrauliske betongknusere

Atlas Copco introduserer nye hydrauliske betongknusere

2011-11-02

Atlas Copco Construction Tools introduserer to nye hydrauliske betongknusere. Takket være sin vinklede form er betongknusere ideelle for sekundærdemolering og ekstra reduksjon av forsterkede betongelementer.

Den brede kjeven gjør det enkelt å mate inn demoleringsmaterialet på bakken. Det gjør arbeidet raskere og muliggjør ren separasjon av armering og betong og tilpasser deres etterfølgende reduksjon til kornstørrelse for knusing eller til å brukes som fyllmasse.
 
En hydraulisk rotasjonsenhet (tilleggsutstyr) gjør det også mulig å bruke BP-betongknuserne til mer effektiv primærødeleggelse av vegger og tak.
 
Høy og konstant kraft i kjevetuppen, selv når kjeven nesten er lukket, hjelper til å ødelegge strukturer med mindre bitt. De store kjevemålene gir høy gjennomstrømning.
 
Hastighetsventiler gir mer hastighet. De reduserer åpnings- og lukkingssyklustiden, noe som bidrar til lavere drivstofforbruk ved knusingsarbeid.
 
"De nye betongknusere følger vårt konsept med lavere eierkostnader," forklarer Wolfgang Hohn, produktsjef for avdelingen Silent Demolition Tools. "Og den robuste konstruksjonen til den bevegelige kjeven og huset, forlenger levetiden selv under ekstreme påkjenninger."
 
Betongknusere er tilgjengelig for vogner i vektklassen 18–35 tonn.

Åpen tabell
Tekniske dataBP 2050BP 2050 RBP 3050BP 3050 R
Bærervektklasse, t18–2722–2725–3530–35
Servicevekt, kg2050260030503850
Maks. kjeftåpning, mm87587510001000
Kjeftdybde, mm610610650650
Bladlengde, mm190190190190
Kuttekraft, øvre blader, t290290365365
Kjevetuppens knusekraft, t9090115115
Driftstrykk, bar350350350350
Oljestrøm, l/min150–250150–250250–350250–350
Åpning/lukking, sek5,45,45,65,6

Hvis du ønsker mer informasjon, kan du ta kontakt med:

Atlas Copco er et industrikonsern med en verdensledende posisjon innen kompressorer, ekspandere og luftbehandlingssystemer, anleggs- og gruveutstyr, elektriske verktøy samt monteringssystemer. Konsernet leverer bærekraftige løsninger som øker kundenes produktivitet ved hjelp av nyskapende produkter og tjenester. Selskapet, som ble grunnlagt i 1873, har hovedkontor i Stockholm i Sverige og driver virksomhet i mer enn 170 land. I 2010 hadde Atlas Copco ca. 33 000 ansatte og en omsetning på 70 milliarder svenske kroner (7,3 milliarder euro). Gå til www.atlascopco.com hvis du vil ha mer informasjon.

Atlas Copco Construction Tools er en avdeling innenfor Atlas Copcos forretningsområde Bygg- og Anleggsteknikk. Avdelingen utvikler, produserer og markedsfører hydraulisk, pneumatisk og bensindrevet utstyr for riving, resirkulering, komprimering, fjellboring og betongarbeid. Produktene markedsføres og selges under flere varemerker av en verdensomspennende salgs- og tjenesteorganisasjon. Avdelingen har hovedkontor i Stockholm i Sverige og produksjonsanlegg i Europa, Afrika og Asia.